Budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej – budowa nowego budynku B oraz zagospodarowanie terenu – prace towarzyszące
2023-04-28

Budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji „OKO” przy SFR jest możliwe dzięki dotacji celowej na wydatki inwestycyjne ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

 

OKO będzie nowoczesnym centrum rozrywki i edukacji proponującym dzieciom i ich rodzicom naukę przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych.

Zastosowane rozwiązania urbanistyczno-architektoniczne mają nie tylko stworzyć atrakcyjną dla mieszkańców i turystów przestrzeń, ale także doprowadzić do ożywienia miasta i regionu. Dużą zaletą projektu jest to, że w przyszłości może zostać łatwo rozbudowany i uzupełniony o kolejne moduły.

 

Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa oraz dedykowanej dotacji, projekt "Interaktywne Centrum Bajki i Animacji - OKO" stanowi wyjątkową inicjatywę, która przyczyni się do promocji kultury, sztuki animacji oraz edukacji w sposób innowacyjny i dostępny dla szerokiej publiczności.