Świat bajki  Odwiedź świat bajki


 

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, a także działając zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, informujemy, że Studio Filmów Rysunkowych zostaje zamknięte dla zwiedzających,

 

W ramach edukacji medialnej zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do naszego Studia. Każdej z tych grup wiekowych zapewniamy 1,5 godzinny program edukacji filmowej dostosowany do jej poziomu edukacyjnego.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych filmowców Studia Filmów Rysunkowych pracujących zarówno przy dawnych jak i  aktualnie powstających projektach filmowych. W trakcie żywej, multimedialnej prezentacji uczestnicy zajęć obcując z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi, poznają kolejne etapy produkcji filmowej, od scenariusza do gotowego filmu.

 


UWAGA!!!
Z uwagi na rozpoczęcie budowy pierwszego etapu Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji (remont i modernizacja zabytkowej willi Rotha) edukacja medialna została czasowo przeniesiona do budynku Studia, w którym mieści się kino Studio. W związku z powyższym pomieszczenie kina zmieniło swoje dotychczasowe przeznaczenie i zostało przystosowane do potrzeb prowadzonej edukacji medialnej, tak by dotychczasowy program, którego znacząca część odbywała się w modernizowanej Willi Rotha, nie straci na swych walorach edukacyjnych.

 
 

Grupy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00 
(w soboty dla grup powyżej 50 osób wymagane zamówienie mailowe). Osoby indywidualne są dołączane do grup po uprzedniej telefonicznej rezerwacji. Każda wizyta kończy się  pokazem filmów naszej produkcji (ok. 40 min).


Cena biletu: 18 zł (prezentacja + pokaz filmowy)
 (1 opiekun na 10 dzieci - wstęp bezpłatny)Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna:
33 812 50 58 (50)

 


Każdego roku w grudniu organizujemy dla grup Imprezę Mikołajkową.
W programie projekcja filmów, specjalnie na tę okazję przygotowany film mikołajkowy oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

 

WARSZTATY EDUKACYJNE
       "Bawimy się dźwiękiem"

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z rolą dźwięku w filmie.
Przedstawione zostaną zagadnienia związane z realizacją dźwięku czyli rodzaje, sposoby nagrywania, nośniki oraz montaż.
Wyjaśnimy pojęcia takie jak: postsynchron, taśma magnetyczna czy ścieżka dźwiękowa.
Dzieci będą samodzielnie użyczać głosu bajkowym bohaterom, rozpoznawać dźwięki oraz kreować brzmienie róznorodnych materiałów.

                                      serdecznie zapraszamy!