Dobre wieści z Seulu!
2021-08-30

Film Klątwa (The Curse) w reżyserii Piotra Kabata, zrealizowany przed ponad rokiem w Studiu Filmów Rysunkowych, otrzymał zaproszenie do Korei na The Seoul International Cartoon & Animation Festival. 25 edycja tego festiwalu odbędzie się od 1 do 4 października tego roku.

The Curse to kreskówka opowiadająca pokręconą historię dwóch kreatur, żyjących w pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczywistościach. Bohaterowie nie mają zielonego pojęcia o tym, że ich absurdalne zachowania wywierają duży wpływ na światy w których egzystują. Beztroskie i wyluzowane życie dla jednego, to walka o przetrwanie dla drugiego.

- Animacja została zainspirowana amerykańskimi kreskówkami wczesnych lat 90-tych (Pinki i Mózg, Laboratorium Dextera, Futurama) oraz pierwszymi przygodowymi grami na konsolę PSX (Crash Bandicoot, Spyro). Mocny wpływ na film miały również współczesne hity takie jak Rick and Morty czy Regular Show – opowiada reżyser.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dofinansowano go także ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego prowadzonego przez Instytucję Filmową "Silesia-Film" powołaną i finansowaną przez Samorząd Województwa Śląskiego.