SFR Aktualności


 

Duże zainteresowanie ofertą SFR
2020-04-22

Od Bejrutu, przez Arabię Saudyjską aż po Sydney. Polskie placówki dyplomatyczne informują lokalnych mieszkańców oraz polonusów na całym świecie o specjalnej ofercie online nie tylko dla najmłodszych widzów przygotowanej przez Studio Filmów Rysunkowych!

Studio Filmów Rysunkowych aktywnie przyłączyło się do kampanii promującej odpowiedzialne zachowania w czasie zdarzenia COVID-19 (#zostańwdomu) i przygotowało specjalną ofertę online dla nie tylko najmłodszych widzów.
SFR uruchomiło dwa cykle o animacji. W ramach "Tajemnic Animacji" Roman Baran, grafik komputerowy Studia i czołowy przewodnik wycieczek SFR, zdradza tajniki sztuki, dzięki której powstają filmy rysunkowe.
W ramach drugiego cyklu "Rysowanie na ekranie" najmłodsi widzowie mogą podglądać jak pracują rysownicy bielskiej wytwórni. Andrzej Czaderna, jeden z najlepszych polskich animatorów i główny animator SFR, w pierwszej serii pokazuje jak rysować popularne zwierzęta gospodarstwa domowego. W drugiej serii poznajemy bajkowe postaci. W kolejnych odcinkach - na liczne prośby internautów - szykujemy cykl o tym jak się rysuje najsłynniejsze postaci, ktore powstawały w naszym Studiu: Bolka i Lolka, Reksia, Baltazara Gąbkę, Pampaliniego i innych.

Oferta SFR spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Informację o naszych warsztatach zamieściły na swoich stronach internetowych kuratoria oświaty m.in. w Katowicach, Łodzi, Kielcach czy Olsztynie. Nauczyciele wykorzystują przygotowane przez nas zajęcia w trakcie swoich zdalnych lekcji.

Naszą ofertą zainteresowały się także polskie placówki dyplomatyczne na całym niemnal świecie, które przekazały poprzez media społecznościowe (facebook, twitter czy strona www) wiadomość lokalnym mieszkańcom oraz polonusom w swoich krajach. W tym gronie są m.in. Konsulat i Ambasada RP w Erewanie (Armenia), Ambasada RP w Rijadzie (Arabia Saudyjska),  Ambasada RP W Kairze (Egipt),  Ambsada RP W Hawanie (Kuba), Ambasada RP W Bejrucie (Liban), Konsulat Generalny RP W Sydney (Australia), Ambasada RP w Rydze (Łotwa),  Ambasada RP w Tallinie (Estonia),  Konsulat Generalny RP W Monachium (Niemcy), Ambasada RP W Bogocie (Kolumbia), Konsulat Generalny RP W Lyonie (Francja), Ambasada RP W Brukseli (Belgia), Konsulat Generalny RP w Irbilu (Bagdad) czy Konsulat Generalny RP W Toronto (Kanada), a także Instytut Polski w Sztokholmie (Szwecja), Instytut Polski w Moskwie (Rosja), Instytut Polski w Tokio (Japonia), Instytut Polski w Rzymie (Włochy) czy Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku (USA).