SFR Aktualności


 

Unikatowe aukcje SFR w ramach licytacji WOŚP
2020-01-05

Studio Filmów Rysunkowych tradycyjnie wystawiło kilka przedmiotów na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bardzo ciekawie zapowiada sie licytacja niezwykłej pasteli z bajkowymi bohaterami! Reksio, Pampalini, Kapitan Kliper ze swoją małpką Gogo, Pirat Roger, Kuba i Śruba oraz Mały Mikołaj Kopernik - wszyscy na jednym rysunku, który specjalnie na tę aukcję wykonał czołowy animator bielskiej wytwórni Andrzej Czaderna!
Wylicytować można też unikatowy album: "Świat Bajki Studia Filmów Rysunkowych".  
Na 110 stronach - wszystkie serie zrealizowane w bielskiej wytwórni (m.in. Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka, Pampalini, Kapitan Kliper, Kuba i Śruba), filmy pełnometrażowe (m.in. "Wielka podróż Bolka i Lolka" czy "Gwiazda Kopernika") oraz filmy autorskie, które otrzymywały nagrody festiwali w kraju i na świecie (m.in. "Koziołeczek", "Pani Twardowska" czy "Robocik"). Całość w pięknej szacie graficznej, pełna fotosów z bajek, z tekstami po polsku i angielsku. Wydawnictwo w twardej oprawie oraz w dużym formacie! To jeszcze nie wszystko na tej aukcji. Książka zawiera bowiem specjalną rysunkową dedykację od Bronisława Zemana, znakomitego reżysera, twórcy m.in. Pampaliniego, którego pomnik przed kilku tygodniami stanął w Bielsku-Białej!
Na innych naszych aukcjach do zdobycia ponadto unikatowy katalog pełem bajek oraz wydawnictwo z okazko 50-lecia Bolka i Lolka! wszystkie te przedmioty zwycięzcy otrzymaja wraz ze specjalnymi imiennymi certyfikatami Studia Filmów Rysunkowych.
W ramach 28. finału WoŚP zbierane są środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.
Aukcje Studia Filmów Rysunkowych potrwają do 26 stycznia.