SFR Aktualności


 

Klątwa jest gotowa
2019-12-24

Zakończyły się prace nad krótkometrażowym filmem The Curse (Klątwa), który jest debiutem reżyserskim Piotra Kabata.

Animacja została wykonana w klasycznej formie rysunkowej, jak również w technice komputerowej z pogranicza 2D i 3D, natomiast ścieżka dźwiękowa to swoiste połączenie kilkudziesięciu motywów muzycznych oraz sampli.

The Curse to kreskówka opowiadająca pokręconą historię dwóch kreatur, żyjących w pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczywistościach. Bohaterowie nie mają zielonego pojęcia o tym, że ich absurdalne zachowania wywierają duży wpływ na światy w których egzystują. Beztroskie i wyluzowane życie dla jednego, to walka o przetrwanie dla drugiego.

- Animacja została zainspirowana amerykańskimi kreskówkami wczesnych lat 90-tych (Pinki i Mózg, Laboratorium Dextera, Futurama) oraz pierwszymi przygodowymi grami na konsolę PSX (Crash Bandicoot, Spyro). Mocny wpływ na film miały również współczesne hity takie jak Rick and Morty czy Regular Show – opowiada reżyser.

Premiera najnowszego filmu bielskiej wytwórni zaplanowana jest na 2020 rok. Klątwę będzie można zobaczyć na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dofinansowano go także ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego prowadzonego przez Instytucję Filmową "Silesia-Film" powołaną i finansowaną przez Samorząd Województwa Śląskiego.