SFR Aktualności


 

Celuloidy z Reksiem na licytacji Trójki!
2019-12-19

W najbliższy piątek 20 grudnia w Programie 3 Polskiego Radia odbędzie się czwarta licytacja z cyklu "Święta bez granic 2019".
Obok przedmiotów przekazanych przez parę prezydencką czy Roberta Lewandowskiego pojawi się aukcja przygotowana przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej!

Bielska wytwórnia przekazała na licytację oryginalne celuloidy z serialu "Reksio"! To absolutny unikat, obecnie celuloidów nie używa się już przy produkcji filmów. "Reksio" to jedna z najpopularniejszych polskich bajkowych serii. Pomysłodawcą serialu, twórcą postaci, autorem większości scenariuszy oraz reżyserem wielu odcinków był Lechosław Marszałek, czołowy twórca bielskiej wytwórni.
Pierwszy film o Reksiu (Reksio poliglota) powstał w 1967 roku.
Filmy o Reksiu zdobyły wiele nagród festiwali krajowych i zagranicznych (m.in. w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Bratysławie, Teheranie czy Gijon). W sumie powstało 65 odcinkow filmów o Reksiu i jego przygodach. Przedmiot licytacji to absolutny unikat.

Pomoc organizuje Fundacja Świętego Mikołaja, wieloletni partner Trójkowych akcji świątecznych. Pieniądze z licytacji będą przekazane na rzecz zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin.
Zapraszamy do udziału w licytacjach, które odbywają się na antenie Trójki w przedświąteczne piątki. Tradycyjnie prowadzi je Kuba Strzyczkowski.  Do zdobycia są niezwykłe przedmioty od wyjątkowych ludzi – osobowości świata kultury, muzyki i sportu.