SFR Aktualności


 

Filmy SFR na Festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie
2019-11-20

W Krakowie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ulicy Rajskiej 12 rozpoczęła się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima.
To najstarszy polski festiwal filmowy konfrontujący osiągnięcia studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata oraz dorobek twórców animacji artystycznej – zarówno profesjonalistów, studentów, jak i realizatorów niezależnych. Festiwal wieńczy wręczenie nagród w konkursach: Etiuda, Anima oraz najmłodszym Anima.PL
W trakcie festiwalu zaprezentowany zostanie zrealizowany w Studiu Filmów Rysunkowych debiut Joanny Wapniewskiej "Vitae Azilia".
Film zostanie pokazany w piątek w ramach V projekcji konkursu Anima o godzinie 16.
w tym samym dniu (godzina 21.30) zaprezentowane zostana filmy wybitnego reżysera Studia Filmów Rysunkowych Mirosława Kijowicza. Pretekstem pokazu jest podwójna rocznica - urodzin i śmierci twórcy. Jak podkreślają organizatorzy filmy Kijowicza należą do "refleksyjnego i filozoficznego nurtu polskiej szkoły animacji".
W ramach wydarzenia widzowie będą mogli obejrzeć m.in. "Sztandar" (1965), "Rondo (1967), "Laterna magica" (1967) i "Niebieska kula" (1968).