SFR Aktualności


 

Bielskie bajki w Gdyni
2019-09-05

Aż dziesięc filmów bielskiej wytwórni zostanie zaprezentowanych najmłodszym widzom podczas progtamu towarzyszącego Festiwalowi Filmów Fabularnych w Gdyni.

Podczas najbliższego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni tradycyjnie odbędzie się edycja sekcji "Gdynia Dzieciom". Tegoroczne pokazy zostana zorganizowane w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
Jak piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej: "Podczas tegorocznej, szesnastej edycji sekcji Gdynia Dzieciom zaprezentowane zostaną filmy najnowsze, ale i przypomniane tytuły klasyczne."
Bardzo bogate będą reprezentowane filmy Studia Filmów Rysunkowych. Młodzi widzowie obejrzą zarówno bajki sprzed kilkudziesięciu lat (Reksio i koguty, reksio i nośna kura, Reksio remontuje, Reksio swat, Reksiowa wiosna) oraz te najnowsze z serii o Kubie i Śrubie (Porwana królewna, Wyspa skarbów, Babcia Czerwonego Kapturka, Hokus Pokus, Mały Rycerz).

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Istnieje od 1974 roku, do roku 1986 FPFF organizowany był w Gdańsku, następnie jego siedzibą stała się Gdynia, a centrum festiwalowym - Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.