SFR Aktualności


 

Wicepremier Piotr Gliński odwiedził Studio Filmów Rysunkowych!
2019-04-30

W dniu dzisiejszym Studio Filmów Rysunkowych odwiedził profesor Piotr Gliński, Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji Studia oraz znajdującego się w fazie realizacji projektu Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji.
W trakcie wizyty goście zwiedzili zabytkową Willę Rotha, która jest modernizowana i remontowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W Studiu Filmów Rysunkowych rozmawialiśmy dziś o najważniejszych rzeczach, również o finansowym wsparciu. Pieniadzę na Centrum Bajki i Animacji będą, otwarcie Centrum w 2021 r. jest jak najbardziej realne. Centrum będzie miejscem, gdzie w sposób interaktywny, głównie dzieci, będą mogły spędzać czas i uczyć się - z jednej strony: jak się robi filmy, a z drugiej - poznawać wartościowe rzeczy związane z kulturą – powiedział wicepremier. powiedział wicepremier Piotr Gliński.

W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Wicewojewoda Jan Chrząszcz, Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej, Przewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała Janusz Okrzesik  oraz poseł Grzegorz Puda.