SFR Aktualności


 

Vitae Azilia w Krakowskim Festiwalu Filmowym!
2019-04-17

Pierwszy sukces debiutanckiego filmu Joanny Wapniewskiej. Vitae Azilia zakwalifikowana do dwóch konkursów podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego!

59. Krakowski Festiwal Filmowy rozpocznie się 26 maja. Podczas festiwalu odbędą się cztery równorzędne konkursy, trzy międzynarodowe - Konkurs Dokumentalny, Krótkometrażowy, DocFilmMusic - oraz Konkurs Polski. Twórcy prezentowanych w nich filmów będą walczyć o nagrody Złotych i Srebrnych Rogów (dla dokumentalistów), Złotych i Srebrnych Smoków (dla twórców filmów krótkometrażowych), o Złote i Srebrne Lajkoniki (dla twórców polskich) oraz statuetkę Złotego Hejnału (dla reżysera najlepszego muzycznego dokumentu).

W gronie siedmiu filmów w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych jest ukończona w tym roku "Vitae Azilia", debiut Joanny Wapniewskiej zrealizowany w Studiu Filmów Rysunkowych.

Na stronie krakowskiego festiwalu czytamy: "Polskie animacje reprezentować będzie “Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej –  zrealizowana w charakterystycznej dla autorki technice animacji plastelinowej, groteskowa historia mężczyzny, którego stopa zmienia się w dawną kochankę Suzanne, “Vitae Azilia” Joanny Wapniewskiej, pełen emocji i namiętności film o utraconej, ale wciąż żywej relacji między dwojgiem ludzi oraz “ACID RAIN”, animowany zapis podróży Młodej i Chudego w coraz to dziwniejsze rejony miasta i świadomości."

Warto dodać, że "Vitae Azilia" pojawi się także w polskim konkursie filmów animowanych, gdzie o laur powalczy z dwunastoma innymi filmami.