SFR Aktualności


 

Bolek i Lolek, Reksio i Baltazar Gąbka za darmo legalnie w sieci!
2019-03-31


Studio Filmów Rysunkowych uruchomiło własny kanał na Youtube. Teraz w jednym miejscu najmłodsi widzowie mogą legalnie oglądać wszystkie najlepsze filmy bielskiej wytwórni.
Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, jako jedna z pierwszych polskich wytwórni filmowych podpisało umowę z Google, właścicielem Youtube'a. Dzięki porozumieniu bielska wytwórnia może samodzielnie usuwać z portalu nielegalne treści. Tylko w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy "pirackich" filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Baltazarem Gąbką.
Jednocześnie studio na własnym kanale zamieściło swoje najsłynniejsze produkcje- dzieci znajdą tu m.in. "Wielką podróż Bolka i Lolka", "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", "Porwanie w Tiurlistanie" czy kilkadziesiąt filmów z Reksiem i Baltazarem Gąbką. Obok klasyki młodzi widzowie z dużym zainteresowaniem oglądają najnowsze filmy SFR - serię o przygodach Kuby i Śruby.
"Podpisanie umowy z Youtubem pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem naszych treści na tej platformie. Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja produkcji SFR, zarówno tej dawnej jak i najnowszej. Niestety do dnia dzisiejszego przychody z dystrybucji w sieci w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną, stąd na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak by cały kontent był w dalszym ciągu atrakcyjny dla tradycyjnych odbiorców takich jak staje telewizyjne"- mówi Andrzej Orzechowski, dyrektor studia.

Link do kanału TUTAJ