SFR Aktualności


 

Bielskie bajki w całej Polsce
2019-02-27

Bajki Studia Filmów Rysunkowych można oglądać w całej niemal Polsce. Oto kilka przykładów instytucji, które z nami współpracują.

 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na cykl poranków filmowych i muzycznych „Bajka w Centrum”. Projekt edukacyjny skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym(4+) oraz uczniów klas 0-III szkół podstawowych. Dla wielu uczestników okazuje się pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas i obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe. Projekt realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Po każdym seansie młodzi widzowie biorą udział w warsztatach lub zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami.
Byli juz Bolek i Lolek, Reksio, Kuba i Śruba, a przed nami niebawem Porwanie Baltazara Gąbki oraz kolejne przygody Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie.

W Żywcu kino Janosik zaprasza na cykl "Janosik szkrabom". W styczniu pokazane były trzy bajki: Reksiowa zima, Pampalini i Yeti oraz Opiekunowie zwierząt. W lutym kolejne trzy nasze filmy oglądali mali mieszkańcy Żywca: Reksio i sowa,
Yeti oraz Mali filmowcy. W kolejnych miesiacach zobaczymy m.in. Reksio marzyciel, Myszka nad woda czy Plastus na wsi.

W Kutnie tymczasem co miesiac pełna sala na seansach z naszymi bajkami.
W ramach wydarzenia Kinematograf dla Malucha w filii Kutnowskiego Domu Kultury, czyli w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbywaja się co miesiac w niedzielę tradycyjne bajkowe pokazy. Byli już Reksio, Bolek i Lolek, Pampalini, Baltazar Gąbka, a w marcu zapraszamy na trzy odcinki przygód Kuby i Śruby:  Fasolowa zupa, Pięciu rozbójników oraz Czarnoksiężnik. Warto dodać, że projekcje bajek połączone sa z zajęciami plastycznymi.

W Katowicach w SuperSamie kilka miesięcy temu stworzono specjalny bajkowy kącik. Podczas, gdy rodzice robią zakupy, najmłodsi moga ogladać bajki zrealizowane w bielskiej wytwórni. Filmy można ogladać codziennie. Najmłodsi zobaczą m.in. kolejne odcinki Kuby i Śruby, Reksia czy Bolka i Lolka.

Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center organizuje bajkowe poranki. Ostatnio gościem była Myszka, serial zrealizowany w naszym Studio w latach 1976-1983. Wcześniej w ramach bajkowego cyklu pojawili sie m.in. Kapitan Kliper oraz Pampalini, łowca zwierząt.

Bielskie bajki oglądać można też w Krakowie. Kino pod Baranami tradycyjnie organizuje pokazy naszych filmów. W marcu zobaczymy m.in. filmy z Reksiem, Bolkiem i Lolkiem oraz Miś Kudłatek czy Wędrówki Skrzata.
Ciekawie zapowiada się pokaz w kwietniu zatytułowany: "Bajki o zwierzątkach i muzyce", w ramach którego będzie okazja obejrzeć indywidualne filmy Komar i orkiestra oraz Skrzypce Pasikonika.