SFR Aktualności


 

Młodzi Czesi i Polacy zachwyceni
2018-10-23

Interesujący projekt zorganizowali wspólnie Miejski Ośrodek Kultury w Krzanowicach oraz Obec Chuchelná, czeska wieś w powiecie opawskim. 
Projekt pod nazwą „Zapomniany świat starych bajek” obejmuje kilka działań: wycieczki, projekcje filmów animowanych, warsztaty plastyczne, teatralne oraz spektakl finałowy. Pomysł ma na celu zapoznanie najmłodszych z filmami rysunkowymi, które powstawały w latach 70., 80. i na początku lat 90.
We wrześniu uczniowie z gminy Krzanowice i Chuchelnej odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie poznawali tajniki realizacji filmów animowanych.
W sobotę 20 października dzieci z Polski i Czech spotkały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Krzanowicach, gdzie odbyła się projekcja filmów rysunkowych, które powstały w bielskiej wytwórni.
Dzieci miały okazję obejrzeć sześć kreskówek: "Bolek i Lolek - obrońcy prawa", "Pampalini łowca zwierząt - krokodyl", "Porwanie Baltazara Gąbki", "Podróże kapitana Klipera - poławiacze pereł", "Reksio i koguty" oraz "Przygody kapitana Pyk-Pyka". dwa dni później uczestnicy poznali czeskie bajki, a przed nimi jeszcze m.in. warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne oraz spektakl finałowy. 
"Stare filmy rysunkowe budzą zachwyt" - napisano po sobotniej projekcji na jednym z portali.