SFR Aktualności


 

Kuba i Śruba od poniedziałku w Gdyni
2018-09-14

Nowe bajki Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej częścią wydarzenia "Gdynia Dzieciom", jednej z najpopularniejszych i najstarszych sekcji Festiwalu Polskich Fimów Fabularnych.

W poniedziałek w kilku obiektach na terenie Gdyni rozpocznie się kolejny Festiwal Polskich Fimów Fabularnych. To już 43. edycja prestiżowej filmowej imprezy.
Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy "Gdynia Dzieciom", jedna z najpopularniejszych i najstarszych sekcji Festiwalu.
Podczas jubileuszowej, 15. edycji programu, przygotowanej przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, widzowie zapoznają się przede wszystkim z najnowszymi polskimi filmami dla dzieci i młodzieży, a także z klasyką polskiego kina familijnego oraz z wybranymi pozycjami kina światowego. Wezmą też udział w warsztatach i spotkaniach z twórcami.
Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej przedstawi pięć swoich najnowszych filmów: "Pięciu rozbójników", "Fasolowa zupa", "Czarnoksiężnik", "Latający kuferek" oraz "Kije samobije".
Organizatorami Festiwalu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Prezydent Miasta Gdyni, Marszałek Województwa Pomorskiego; współorganizatorzy to: Telewizja Polska, Instytut Adama Mickiewicza, Narodowe Centrum Kultury.