SFR Aktualności


 

Zagraliśmy z Orkiestrą
2018-01-16

Zakończyły się tegoroczne licytacje przedmiotów wystawionych przez Studio Filmów Rysunkowych na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebraliśmy ponad dwa tysiące złotych w trzech aukcjach!

W tym roku Fundacja Jerzego Owsiaka zbierała środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Studio na aukcje wystawiło okolicznościowe albumy, których nie można zdobyć w księgarniach.

Wystawiliśmy na naszych aukcjach dwa bajkowe albumy: okolicznościowe wydawnictwo o historii Bolka i Lolka oraz wydany przed miesiącem z okazji 70-lecia Studia album "Świat bajki". Oba wydawnictwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W licytacji tego pierwszego uczestniczyły aż 22 osoby, tego drugiego natomiast 14 osób. "Świat bajki" został wylicytowany za aż 1025 złotych! Niewiele mniej zapłacono za "Historię Bolka i Lolka" (880 złotych). Pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Trzeba dodać, że nasze książki po raz pierwszy pojawiły się w tym roku także na licytacjach Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Tam zebrano dodatkowo ponad 250 złotych.

Zwycięzcy naszych aukcji otrzymują także specjalne okolicznościowe certyfikaty.