SFR Aktualności


 

Platynowe Koziołki dla SFR za Reksia!
2018-01-05

W Poznaniu od mocnego akcentu rozpoczęła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Platynowe Koziołki, Nagrodę Specjalną Festiwalu otrzymało Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej za stworzenie cyklu bajek o Reksiu!

Reksio, którego stworzył Lechosław Marszałek, obchodzi w tym roku 50 urodziny. Pierwszy odcinek serii - "Reksio poliglota" powstał w 1967 roku. W sumie zrealizowano 65 bajek o sympatycznym piesku. Słynną serię postanowił w tym roku przypomnieć i wyróżnić poznański festiwal.

Dlaczego Reksio dostaje Platynowe Koziołki? Szanowna Kapituła Nagrody tak uzasadnia werdykt: "Nagrodę specjalną 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! – Platynowe Koziołki – wręczymy w tym roku komuś, o kim marzy każdy maluch, a i wielu dorosłych. Ten ktoś urodził się w 1967 roku, więc kończy właśnie 50 lat. Choć zacny to jubileusz, nasz laureat wciąż pozostaje radosny, ciekawy świata i ufny jak dziecko. Jest jedną z największych i najsympatyczniejszych gwiazd polskiego kina. Lista ról, w które się wcielał, jest doprawdy imponująca. Był poliglotą, wychowawcą, obrońcą, dobroczyńcą, domatorem, strażakiem, sportowcem, taternikiem, wędrowcem, aktorem, telewidzem, kosmonautą, magikiem, itd., itp. Reksio od pół wieku mieszka w dziecięcej wyobraźni, a więc istnieje naprawdę."

Więcej informacji o specjalnej nagrodzie dla Reksia na stronie festiwalu Ale Kino!